ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های دارای علامت (*) ضروری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *

 

شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان 

 

در این صنعت شما با تولید لوازم الکتریکی ، میزان الکترونیک مصرفی و حتی تولید قطعات سرو کار خواهید داشت . در بخش تولید قطعات از فناوری های مختلف از جمله نانو استفاده می شود که شما قادر به تولید قطعات مختلف الکترونیک مانند انواع تراشه ها خواهید بود . آلمان کشوری نوآور و پیشرفته است و بیش از چند هزار مهندس برق در بخش های مختلف بازار کار مهندسی برق در آلمان به فعالیت مشغول هستند .


این صنایع از شرکت های کوچک تا کارخانجات بزرگ را شامل می شود که افراد با عنواین شغلی مختلف و حقوق های مناسب در آنها کار می کنند . مهندسی برق در نوآوری هایی مانند تولید ماشین آلات و تجهیزات الکترونیکی نیز کاربرد داشته و در این زمینه نیز به تمام دنیا قطعات خود را صادر می کند .


بازار کار مهندسی برق در آلمان می تواند از زمان تحصیل در آلمان شروع شده و پس از فارغ التحصیلی به صورت جدی در زمینه های مختلف این شغل ادامه یابد . تحصیل مهندسی برق در کشور آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است . این کشور برای جذب هرچه بیشتر استعداد ها در این زمینه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نموده که در ۸ ترم دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند تمام اصول مورد نیاز برای فعالیت در بازار کار آلمان در زمینه مهندسی برق را به دست آورند .


پس از به پایان رساندن این دوره شما می توانید در بازار کار مشغول شده و در کنار آن دوره تحصیل خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهید . امکان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز در آلمان امکان پذیر است که شما به صورت تخصصی تر در این رشته تحصیلی خبره شده و می توانید در سطوح بالاتر به کار در بازار این کشور مشغول شوید .


میزان حقوق و درآمد رشته مهندسی برق در آلمان


معمولا درآمد ماهیانه یک مهندس برق در آلمان حدود 4454 یورو می باشد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل و مزایای دیگر می شود. حقوق هر مهندس برق بر اساس سابقه کار، مهارت، جنسیت و موقعیت متفاوت است. حقوق ماهانه هر مهندس برق بین 1826 یورو ( حداقل حقوق ) و 6859 یورو ( حداکثر حقوق) می باشد.

میانگین حقوق ماهیانه 4632 یورو در ماه است و این بدان معناست که نیمی ( 50 %) از مهندسین برق کمتر 4632 یورو و نیم دیگر بیش از 4632 یورو در ماه درآمد دارند. میزان سابقه کار بیشترین نقش را در تعیین حقوق دارد.

 

 

منبع: wikimohajerat.com

آخرین مطالب

 • رزرو وقت مشاوره

  رزرو وقت مشاوره

  بیشتر

 • اطلاعیه مهم سفارت آلمان

  اطلاعیه مهم سفارت آلمان

  بیشتر

 • اطلاعاتی درخصوص درخواست ویزای ملی

  اطلاعاتی درخصوص درخواست ویزای ملی

  بیشتر

 • همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  بیشتر

سوال خود را بپرسید

سوالات خود را برای ما بفرستید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند..
Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input