ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های دارای علامت (*) ضروری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *

معرفی دانشگاه های برتر آلمان

 

دانشگاه های برتر آلمان درسال 2019

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز مونیخ (Ludwig-Maximilian University of Munich)

این دانشگاه در رشته‌های علوم طبیعی نظیر بیولوژی و فیزیک مشهور و صاحب سبک بوده و در رشته‌های پزشکی و علوم فضایی نیز جزو برترین دانشگاه‌های آلمان و جهان به شمار می‌رود.


دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich TUM)


به واسطه ارائه رشته‌های تخصصی علوم کشاورزی و علوم کامپیوتری درخشانش، بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته و شهرت دارد. این موسسه آموزشی عالی که در رتبه چهل و چهارم جهان و دوم آلمان قرار دارد دروس و رشته‌های تحصیلی را به صورت چندزبانه ارائه می‌کند و قریب به ۲۴ درصد از ۴۰ هزار دانشجویش از کشور‌هایی به غیر از آلمان به این دانشگاه آمده‌اند.


دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)


در دانشگاه هایدلبرگ رشته‌های فوق لیسانس به ندرت به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند که شامل رشته‌های اقتصاد، سلامت بین‌الملل و مطالعات آمریکایی می‌گردد.


دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt University of Berlin)


دانشگاه هومبولت یکی از یازده دانشگاه دارای عنوان “University of Excellence” سال ۲۰۱۲ است و به واسطه رشته‌های هنر و علوم انسانی و همچنین رشته‌های اعصاب و ایمنی‌شناسی یا همان ایمونولوژی بسیار معروف است.


دانشگاه آخن (RWTH)


این دانشگاه طرحی را با هدف بین‌المللی کردن و ارتقای دانشگاه در عرصه جهانی و زمینه‎های دانشگاهی، تدریس و روش‌های تحقیق به اجرا در آورده است.

 

 

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)


دانشگاه فرایبورگ به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی کشور آلمان ید طولایی در زمینه تدریس علوم اجتماعی و انسانی دارد. اگرچه بنابر آمار THE، بیشترین شهرت این دانشگاه برای ارائه کرسهای علوم طبیعی و رشته‌های مهندسی است. دانشگاه فرایبورگ با رتبه هفتاد و ششم دنیا و پنجم آلمان، یکی از دانشگاه‌های نخبه و موسسات تحقیق برجسته در اروپا به شمار می‌رود.


دانشگاه آزادبرلین (Freie Universität)


براساس آمار بنیاد الکساندر فون هومبولت، دانشگاه FU محبوب‌ترین مقصد در آلمان برای پژوهشگران خارجی و محققان برجسته است و چیزی قریب به ۲۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی هستند.


دانشگاه فنی برلین Technical University of Berlin


این دانشگاه دارای شهرت خاصی در رشته‌های مهندسی مکانیک، مدیریت مهندسی (مهندسی صنایع)، ریاضیات و شیمی است. همچنین برطبق گزارش THE، دانشگاه فنی برلین TU، رشته‌های ارزشمند، فنی و صنعتی نظیر علوم فرآیند، مهندسی برق و سیستم‌های حمل و نقل را ارائه می‌دهد و ۷۲۰۰ نفر از ۳۳٫۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه توبینگن University of Tübingen


دانشگاه ابرهارد کارلس توبینگن به واسطه رشته‎‌های الهیات و مذهب شناخته شده و مشهور است.بدون شک این دانشگاه با رتبه هشتاد و نهم دنیا و هفتم آلمان و مشارکت با موسسات آموزشی در ۶۲ کشور در سراسر دنیا همچون آمریکای شمالی، آسیا و آمریکای لاتین، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های آلمان به حساب می‌آید.


دانشگاه بن University of Bonn


دانشگاه بن با ظرفیت ۳۵٫۶۰۰ دانشجو، هرساله میزبان ۴۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی است. آخرین دانشگاه لیست برترین دانشگاه‌های آلمان این نوشتار قریب به ۲۰۰ سال پیش در عصر روشنفکری تاسیس شده است.
براساس آمار موسسه THE، رشته‌های ریاضیات، فیزیک، ستاره‌شناسی، اقتصاد، علوم انسانی و فلسفه جزو نقاط قوت دانشگاه بن آلمان به حساب می‌آید.

آخرین مطالب

 • رزرو وقت مشاوره

  رزرو وقت مشاوره

  بیشتر

 • همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  بیشتر

 • شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان

  شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان

  بیشتر

 • برخی از دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

  برخی از دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

  بیشتر