مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی

مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی

چاپ

                                                                                                 مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی

اطلاعیه مهم

از تاریخ اول اکتبر 2019 (برابر با 9/7/1398) باید همه‌ی مدارک مربوط به درخواست ویزای ملی را بهمراه ترجمه‌ی آنها به زبان آلمانی ارائه نمایید.
لطفاً توجه داشته باشید که فقط درخواست‌هایی پذیرفته شده و مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت که مدارک مربوط به آنها بصورت کامل تحویل داده شده باشند.

 زمان انتظار برای وقت مصاحبه پس از ثبت نام در سیستم تعیین وقت آنلاین:   ( 2 تا 4 هفته دارندگان بورسیه تحصیلی ، فرصت مطالعاتی ، دوره دکترا، فوق لیسانس با مدرک زبان )  ( هم اکنون بیش از 12 ماه  سایر اقامت‌های دانشجویی، مدرسه و یا دوره یادگیری زبان )

مدارک زير با توجه به شرايط متقاضيان دسته بندی شده و نيازی نيست که همه متقاضيان کليه مدارک را جهت اخذ پذيرش داشته باشند. ترجمه رسمی مدارک ( با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ) بايد به زبان آلمانی  باشد.

لازم به ذکر است که کپی ترجمه آلمانی  مدارک تحصيلی بايد به تاييد سفارت آلمان برسد که در این مورد باید در سایت سفارت آلمان ،بخش امور حقوقی و کنسولی یک وقت جهت تایید مدارک طبق روز و ساعتی که سفارت اعلام میکند گرفته شود و در روز تعیین شده به سفارت مراجعه نموده ومدارک تایید گردد.ترجمه مدارک ابتدا بايد به تاييد دادگستری و  وزارت امور خارجه برسد تا سفارت آلمان آنها را نيز تاييد نمايد. در صورت داشتن نامه از 5 دانشگاه آلمان، 5 سری کپی ترجمه مدارک بصورت رایگان توسط سفارت تایید  می گردد.( اصل ترجمه مدارک به تایید سفارت آلمان نخواهد رسید و فقط کپی ها تایید میگردد.)

در روز تایید مدارک تحصیلی همراه داشتن پاسپورت و اصل فارسی مدارک تحصیلی الزامیست.