ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

مرا به خاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های دارای علامت (*) ضروری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *

شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان

 

شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان 

 

در این صنعت شما با تولید لوازم الکتریکی ، میزان الکترونیک مصرفی و حتی تولید قطعات سرو کار خواهید داشت . در بخش تولید قطعات از فناوری های مختلف از جمله نانو استفاده می شود که شما قادر به تولید قطعات مختلف الکترونیک مانند انواع تراشه ها خواهید بود . آلمان کشوری نوآور و پیشرفته است و بیش از چند هزار مهندس برق در بخش های مختلف بازار کار مهندسی برق در آلمان به فعالیت مشغول هستند .


این صنایع از شرکت های کوچک تا کارخانجات بزرگ را شامل می شود که افراد با عنواین شغلی مختلف و حقوق های مناسب در آنها کار می کنند . مهندسی برق در نوآوری هایی مانند تولید ماشین آلات و تجهیزات الکترونیکی نیز کاربرد داشته و در این زمینه نیز به تمام دنیا قطعات خود را صادر می کند .


بازار کار مهندسی برق در آلمان می تواند از زمان تحصیل در آلمان شروع شده و پس از فارغ التحصیلی به صورت جدی در زمینه های مختلف این شغل ادامه یابد . تحصیل مهندسی برق در کشور آلمان به زبان انگلیسی امکان پذیر است . این کشور برای جذب هرچه بیشتر استعداد ها در این زمینه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم نموده که در ۸ ترم دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند تمام اصول مورد نیاز برای فعالیت در بازار کار آلمان در زمینه مهندسی برق را به دست آورند .


پس از به پایان رساندن این دوره شما می توانید در بازار کار مشغول شده و در کنار آن دوره تحصیل خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهید . امکان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز در آلمان امکان پذیر است که شما به صورت تخصصی تر در این رشته تحصیلی خبره شده و می توانید در سطوح بالاتر به کار در بازار این کشور مشغول شوید .


میزان حقوق و درآمد رشته مهندسی برق در آلمان


معمولا درآمد ماهیانه یک مهندس برق در آلمان حدود 4454 یورو می باشد. این میانگین حقوق ماهیانه شامل هزینه های مسکن، حمل و نقل و مزایای دیگر می شود. حقوق هر مهندس برق بر اساس سابقه کار، مهارت، جنسیت و موقعیت متفاوت است. حقوق ماهانه هر مهندس برق بین 1826 یورو ( حداقل حقوق ) و 6859 یورو ( حداکثر حقوق) می باشد.

میانگین حقوق ماهیانه 4632 یورو در ماه است و این بدان معناست که نیمی ( 50 %) از مهندسین برق کمتر 4632 یورو و نیم دیگر بیش از 4632 یورو در ماه درآمد دارند. میزان سابقه کار بیشترین نقش را در تعیین حقوق دارد.

 

 

منبع: wikimohajerat.com

آخرین مطالب

 • رزرو وقت مشاوره

  رزرو وقت مشاوره

  بیشتر

 • همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  همه چیز درباره ECTS یا نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی

  بیشتر

 • شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان

  شرایط بازار کار مهندسی برق در آلمان

  بیشتر

 • برخی از دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

  برخی از دانشگاه های مهندسی برق در آلمان

  بیشتر